Ardes AR5PR4004 Floor/Table Fan 40cm 3 Speed ​​Oscillating White
Scalapay "in 3 or 4 installments"
Read more
21 May 2026 - 24 May 2026
Consegna prevista tra il 21 May 2026 - 24 May 2026 .
Pickup available at Via A. Santovetti 60
Usually ready in 2-4 days
  • 3-in-1 Versatility: Adaptable as a floor fan, table fan or sofa stand fan
  • Modern Design: Elegant white finish that complements any decor
  • Optimal performance: 3 speeds and oscillating function for personalized air diffusion
  • Easy to use: Simple assembly and intuitive controls
Characteristics
  • Type: Household fan with blades
  • Product color: White
  • Installation: Floor, Table
  • Number of speeds: 3
  • Fan diameter: 40cm
  • Self-oscillating: Yes
  • Height adjustment: Yes
  • Height adjustment range: 660 - 1250 mm
  • Control Type: Buttons
  • Number of fan blades: 5
  • Protective grille: Yes
  • Wheels: No
  • Built-in display: No
  • Adjustable tilt: Yes
Energy management
  • Power supply type: AC
Dimensions and weight
  • Width: 400 mm
  • Depth: 370 mm
  • Height: 1250 mm
  • Weight: 4.1 kg
Packaging data
  • Packaging width: 540 mm
  • Packaging depth: 275 mm
  • Packaging height: 480 mm