Samsung LH105QPD5BGXEN Professional Display 105" 5K Ultra HD 500cd/m² Wi-Fi Tizen 7.0
Scalapay "in 3 or 4 installments"
Read more
19 May 2026 - 22 May 2026
Consegna prevista tra il 19 May 2026 - 22 May 2026 .
Pickup available at Via A. Santovetti 60
Usually ready in 2-4 days
  • 5K Ultra HD resolution for crystal clear details
  • Brightness of 500 cd/m² for optimal visibility
  • Generous 105-inch dimensions for maximum visual impact
  • Tizen 7.0 operating system for intuitive content management
  • Built-in Wi-Fi connectivity for real-time updates
  • 24/7 operation for uninterrupted communication
Display
  • Panel type: VA
  • Diagonal screen size: 2.67 m (105")
  • Display resolution: 5120 x 2160 pixels
  • Screen brightness: 500 cd/m²
  • HD Type: 5K Ultra HD
  • Native aspect ratio: 21:9
  • Response time: 6ms
  • Contrast ratio: 4000:1
  • Dynamic Contrast Ratio Marketing Name: Mega Contrast
  • Viewing angle (horizontal): 178°
  • Viewing angle (vertical): 178°
  • Dot Pitch: 0.1595 x 0.4785 mm
  • Horizontal scan range: 30 - 81 kHz
  • Vertical scan range: 48 - 75 Hz
Connectivity
  • HDMI Ports Quantity: 3
  • HDMI Version: 2.1
  • DVI Port: No
  • DisplayPorts Quantity: 1
  • DisplayPort Version: 1.4
  • USB Port: Yes
  • Number of USB: 3
  • Ethernet LAN connection: Yes
  • Ethernet LAN ports quantity (RJ-45): 1
  • Wi-Fi: Yes
  • RS232 Connection: Yes
Design
  • Supported Placement: Indoor
  • Product color: Black
  • VESA Standard Mount: Yes
  • Panel mounting interface 24/5000 Panel mounting interface: 1000 x 400 mm
Performance
  • Hours of Service (hours/days): 24/7
  • HDCP: Yes
  • HDCP Version: 2.2
Energy management
  • Consumption: 550 W
  • Power consumption (standby mode): 0.5 W
  • AC input voltage: 100 - 240 V
  • AC input frequency: 50/60 Hz
Computer system
  • Installed RAM: 16 GB
  • Operating system included: Tizen 7.0
Dimensions and weight
  • Display width: 2484.3 mm
  • Display depth: 48.1mm
  • Display height: 1068 mm
  • Display weight: 55.6 kg
Packaging data
  • Packaging width: 2668 mm
  • Packaging depth: 275 mm
  • Packaging height: 1190 mm
  • Package weight: 78.1 kg
Environmental conditions
  • Operating temperature range: 0 - 40 °C
  • Operating humidity range: 10 - 80%